PODRŠKA ŽRTVAMA NASILJA U OBITELJI

22. veljače 2022. godine uručen nam je novi ugovor o financiranju Savjetovališta za žene žrtve nasilja za 2022. godinu, u okviru projekta “Podrška žrtvama nasilja u obitelji”. Projekt financira Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike.

Vrijeme provedbe: 01. siječnja 2022. – 31. prosinca 2022.

O projektu: Projekt je usmjeren na pružanje usluga savjetovališta žrtvama nasilja u obitelji, osnaživanje, jačanje kapaciteta pružatelja, podizanje razine svijesti o potrebi učinkovite zaštite i sveobuhvatnog djelovanja na suzbijanju svih oblika nasilja i diskriminacije.  

Aktivnosti:

  • Besplatna pravna pomoć i savjetovanje (prema uredovnom vremenu)
  • Savjetodavna pomoć i podrška putem SOS telefona (0800 200 151), dostupna za cijelo područje Republike
  • Grupa za psihosocijalnu podršku i individualnu psihološku pomoć
  • Jačanje kapaciteta pružatelja u području rada savjetovališta za žrtve nasilja u obitelji
  • Jačanje kapaciteta osoba izloženih obiteljskom nasilju
  • Monitoring i javno djelovanje

Comments are closed.