Lajkaj nenasilno – radionice za učenike/ce

Završena je provedba radionica za učenike i učenice OŠ Tenja, Jagodnjak i Darda. Tijekom 9 radionica koje su provedene učenici i učenice naučili su više o tome što je to nasilje putem interneta, tzv. cyberbulling, i po čemu se ono razlikuje od drugih načina vršenja nasilja, kako prepoznati takvu vrstu nasilja i kako reagirati u situacijama kada se ono događa te naposljetku, kako se od njega zaštiti.

Cilj projekta lajkaj nenasilno je edukacijom, prijenosom znanja, stvaranjem mreže različitih dionika i međusektorskom, odnosno interdisciplinarnom suradnjom pridonijeti sveobuhvatnoj prevenciji nasilja putem interneta nad i među djecom i mladima. Projekt se provodi u partnerstvu s Filozofskim fakultetom u Osijeku, a financiran je od strane Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku.

Tenja 1

Tenja 2

Jagodnjak 2

Jagodnjak 1

Darda 2

Darda 1

Comments are closed.