„ZAJEDNO U SPREČAVANJU I BORBI PROTIV NASILJA NAD ŽENAMA I NASILJA U OBITELJI“

Ženska udruga „IZVOR“ u suradnji s Povjerenstvima za ravnopravnost spolova Osječko-baranjske županije  i Grada Osijeka obilježili su Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama i početak svjetske kampanje „16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama“ organiziranjem stručne javne rasprave “Zajedno u sprečavanju i borbi protiv nasilja nad ženama i nasilja u obitelji” dana 25. 11. 2015. u prostorima Županije.

Cilj rasprave bio je pružiti mogućnost svim glavnim nositeljima aktivnosti s područja zaštite od obiteljskog nasilja za upoznavanje, razmjenu praksi, dosega Nacionalne strategije zaštite od nasilja u obitelji za razdoblje od 2011. do 2016. i predlaganje rješenja za poboljšanja primjene i napredak.

Rasprava je doprinos senzibilizaciji stručne i šire javnosti o problemu nasilja u obitelji i potrebi aktivnog uključivanja u eliminaciju svih oblika nasilja te podrška svim žrtvama obiteljskog nasilja, a ponajprije ženama, kao najzastupljenijoj skupini oštećenih.

Zaključci s javne rasprave 25.11

rasprava 25 11 (4)                     rasprava 25 11 (2)

rasprava 25 11 (3)                     rasprava 25 11 (1)

Comments are closed.